Warning: Undefined array key "data" in /home/server689410/ftp/wordpress/wpn_tojestinfo/wp-content/plugins/przelewy24/includes/rest_api/class-p24-rest-common.php on line 51

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /home/server689410/ftp/wordpress/wpn_tojestinfo/wp-content/plugins/przelewy24/includes/rest_api/class-p24-rest-common.php on line 51
Beskidzki Dom Zielin "Przytulia" w Brennej - tojest.info
Site logo
Opis

Beskidzki Dom Zielin „Przytulia” – śląska oaza wiedzy o ziołach

U stóp majestatycznych Beskidów Śląskich, w sercu ziemi cieszyńskiej, znajduje się skarb, który niepozorny dla przechodnia, stanowi prawdziwy klejnot dla poszukiwaczy niecodziennych doświadczeń. Mowa o Beskidzkim Domu Zielin „Przytulia”. To miejsce to nie tylko muzeum, ale prawdziwe, tętniące życiem centrum kultury i tradycji.

Pierwszym krokiem w to niezwykłe miejsce jest zetknięcie się z multimedialną wystawą, która w fascynujący sposób przedstawia zioła w kulturze górali śląskich. Wędrując przez cztery działy tematyczne, odwiedzający mają szansę zagłębić się w tradycje i codzienne życie mieszkańców Beskidu. Czy wiesz, jakie zioła towarzyszyły góralom w chwilach radości i smutku? Jakie miały miejsce w ich domach, zagrodach, a nawet w święta? „Przytulia” odpowie na te pytania, otwierając przed tobą zakamarki historii, które dotychczas były ukryte.

Ale Beskidzki Dom Zielin nie ogranicza się tylko do teorii. To przede wszystkim doświadczenie – to możliwość dotknięcia, poczucia i powąchania ziół. Ich suszone zbiory, pięknie prezentujące się modele, wszystko to zostało tak przygotowane, by w pełni oddać magię tego miejsca.

A kiedy już poczujesz się przytłoczony wrażeniami wewnętrznych ekspozycji, wyjdź na zewnątrz. Otaczające „Przytulię” herbarium to prawdziwa perła. Wokół budynku, niczym urokliwy ogród, roztacza się paleta ziół charakterystycznych dla regionu Śląska Cieszyńskiego. W trakcie spaceru możesz nie tylko podziwiać ich piękno, ale także nauczyć się je rozpoznawać, poznając jednocześnie ich niezwykłe właściwości.

Nie można też zapomnieć o licznych wydarzeniach, które organizuje „Przytulia”. Od prelekcji i warsztatów, przez pokazy i wykłady, aż po wydarzenia kulturalne – wszystko to sprawia, że każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie. A na koniec, po dniu pełnym wrażeń, możesz zrelaksować się przy filiżance owocowo-ziołowej herbaty breńskiej, ciesząc się chwilą spokoju w otoczeniu beskidzkich gór.

Zapraszamy do Beskidzkiego Domu Zielin „Przytulia”, miejsca, gdzie tradycja śląskich górali łączy się z nowoczesnością, a historia ziół staje się prawdziwą przygodą.

Wideo
Lokalizacja
Obserwuj nas
Obecnie zamknięte
Godziny otwarcia dzisiaj: 10:00 - 14:00
 • Poniedziałek

  10:00 - 14:00

 • Wtorek

  10:00 - 14:00

 • Środa

  10:00 - 14:00

 • Czwartek

  10:00 - 14:00

 • Piątek

  10:00 - 14:00

 • Sobota

  10:00 - 14:00

 • Niedziela

  10:00 - 14:00

 • 2024-05-22 17:27 czas lokalny

Kategorie
Kontakt


 • Nie ma jeszcze komentarzy.
 • Dodaj opinię